خبر خوان موسسه
Skip Navigation Linksخانه >> مدیریت >> معاونت پژوهشی
بروزرسانی: 1395/11/27 معاونت پژوهشی

دكتر قاسم نجف‌پور
ايشان در سال 1327 در شهرستان بابل به دنيا آمدند. پس از گذراندن تحصيلات اوليه در اين شهرستان مدرك كارشناسي خود را در رشته علوم آزمايشگاهي در سال 1351، از دانشگاه اصفهان دريافت نمودند. وي پس از اخذ مدرك كارشناسي ارشد در رشته مهندسي شيمي در سال 1977 از دانشگاه اكلاهماي آمريكا، دكتري خود را در همين رشته از دانشگاه آركانزاس آمريكا در سال 1983 دريافت نمود.
ايشان هم‌اكنون دانشيار و عضو هيئت علمي دانشگاه مازندران بوده و سابقه رياست دانشكده فني و مهندسي دانشگاه مازندران، رياست دانشكده علوم پايه دانشگاه مازندران، معاونت پژوهشي دانشگاه مازندران و معاون آموزشي دانشگاه علوم و فنون مازندران را در كارنامه مديريتي خود دارند. از جمله خدماتي كه ايشان در دوره معاونت پژوهشي ارائه دادند برگزاري نمايشگاه بين‌المللي كتب دانشگاهي با بيش از 6 هزار عنوان كتاب درسي از ناشرين خارجي به نفع دانشگاه مازندران در بابل و دانشگاه گيلان در رشت (سال 1367)، برگزاري كنگره بين‌المللي به مناسبت بزرگداشت يكصدمين سالگرد وفات طبري با همكاري وزارت علوم و سازمان يونسكو و با شركت يكصد محقق از كشورهاي اسلامي در متل بانك ملي (سال 1368) و ساخت سايت كامپيوتري دانشگاه مازندران (سال 1369) مي‌باشد. ايشان همچنين رشته شيمي كاربردي و مهندسي شيمي را در دانشگاه مازندران ايجاد و داير كردند. وي مدت سه سال را در دانشگاه آركانزاس فرصت مطالعاتي گذراند و به عنوان استاد تحقيقاتي بر روي پروژه پروتئين سلولي و سوخت مصنوعي و هيدروژن در دانشگاه مذكور فعاليت داشتند. ايشان از سال 1998 تا 2005 به مدت هفت سال استاد و عضو هيئت علمي دانشگاه علوم مالزي بوده و موفق به كسب مقام پروفسوري از اين دانشگاه گرديدند.
دكتر نجف‌پور صاحب امتيازات علمي و مدال‌هاي برتر تحقيقاتي، طلا، نقره و برنز در پروژه‌هاي پژوهشي در زمينه سوخت مصنوعي، هيدروژن واسيدهاي آلي در كشور مالزي بوده و پيشرفت ايشان در زمينه‌هاي مذكور به حدي بود كه موفق به دريافت لوح تقدير از شخص پادشاه مالزي گرديدند. وي مؤلف كتاب‌هاي متعددي از جمله يكصد مسأله انتقال حرارت، انتقال جرم، تأسيسات واحدهاي بيوگاز، بيوتكنولوژي ذغال سنگ و كتاب زير چاپ لاتين Biochemical Engineering & Biotechnologyتوسط شركتElsevier بوده و تأليف بيش از 130 مقاله تحقيقاتي در سمينارها و مجلات معتبر علمي داخلي و خارجي از جمله سوابق پژوهشي ايشان مي‌باشد. وي همچنين داور و عضو هيئت تحريريه چند مجله داخلي و خارجي مي باشد. لازم به ذكر است كه تاكنون بيش از 50 دانشجوي كارشناسي ارشد و دكتري تحت اشراف ايشان به عنوان استاد راهنما فارغ‌التحصيل گرديده‌اند.
http://mit.ac.ir/ms/najafpourg/home.aspx
01135100 01135100144 بابل صندوق پستی 744
بابل، کیلومتر 5 جاده بابل به قائمشهر، مجتمع دانشگاهی صنعتی مازندران
رفتن به بالای صفحه